4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için  tıklayınız .

Nargile Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sitemiz içerisinden (www.nargio.com ) sipariş verdikten sonra, nargilelerinizin en doğru kurulumunun nasıl yapacağınızı, bu metinden tam anlamıyla öğrenebilirsiniz. Nargile kurulumu nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak sizlere 3 alt başlıkta bilgilendirme sunacağız.

Bu alt başlıklarımız genel olarak şu şekilde olacaklar;

  •          Nargilenizin temel parçalarını nasıl kurarsınız?
  •          Lülenizin tam montajını nasıl gerçekleştirirsiniz?
  •          Ve son olarak da közlüğün montajı nasıl yapılır?

Sizlere vereceğimiz bu alt başlıkların tamamını okuyup, net bir biçimde anladıktan sonra, kolay biçimde nargile kurulumu yapabilir hale geleceksiniz.

Nargile Temel Parçalarının Kurulumu

Nargilenin temel parçaları oldukça belirgin bir şekilde birbirine bağlanır. Sonrasında hazne bölümüne uygun miktarda su konulur. Nargile temel parçalarının kurulumu sonrasında uygun miktarda su koyduktan da sonra, ser ile su arasında kalacak biçimde montaj yapılır.

Uygun su oranı, ser borusunun yaklaşık 1 ila 2 parmak üzeridir. Uygun oranda su koyduktan sonra, nargilenin temel parçaları rahatça montajlanabilir.

Lüle Montajı Nasıl Gerçekleştirilir?

Lüle montajı yaparken, lüle contası kullanmanız gerekiyor. Nargilenin ser borusunun ucuna bu contayı yerleştirerek işleme devam edebilirsiniz.

Nargile kurulumu sırasında, tütünü nasıl kullanacağınız konusu da oldukça önemlidir. Lüleniz içerisine tütütünü eklerken, belirli oranda boşluk bırakmaya dikkat etmelisiniz. Bu oran lülenin 2/3’ü dolu, 1/3’ü boş olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Lüle nargile içerisinde montaj yapılırken, en fazla dikkat edilmesi gereken kısımlardan bir tanesidir. Lüle contasının tam ayarlanarak, hava giriş çıkışının engellenmesi oldukça mühimdir. Aksi taktirde tam duman performansı alamazsınız.

Közlük Montajı Nasıl Yapılmalı?

Lülenin hizasına doğru biçimde denk getirerek montaj işlemi yapılmalıdır. Közlük montajı nasıl yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak, közün düşmesi durumunda, en güvenli koruma nasıl sağlanabiliyorsa, o şekilde montaj yapılmalıdır cevabı verilebilir.

Kaliteli montaj işlemlerinin gerçekleşmediği nargilelerden tam performans alınması oldukça zordur. En iyi performans ve de en kaliteli içim için, nargilelerinizin montajını dikkatli biçimde yapmanız gerekmektedir. 

  • Jan 01, 2020
  • Yorumlar: 0