4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için  tıklayınız .

Nargile Kömürü Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Nargilenin daha keyifli içimi için ilk etapta doğru nargile kömürü seçilmesi önemli detaylardan biridir. Nargile kömür daha çok Hindistan cevizi kabuğundan, meşeden ve sıkma kömür adı verilen çeşitlerden oluşmaktadır.  Pek çok kişi nargile kömürü seçimine dikkat etmediği için, nargilenin daha keyifli içimi kakında da çok bilgi sahibi olmayabilir. Ancak doğru nargile kömürü seçimi ile ve nargile kömürünün doğru kullanımı ile daha iyi bir nargile deneyimi yaşayabilirsiniz. Burada kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir diğeri ise kömürün doğru bir şekilde yakılmasıdır. Yani çok fazla yanan kömür, tütüne acı bir tat verecektir. Az miktarda yanan kömür ise tütünü yakmayacak ve boş hava verecektir. Dolayısı ile nargile kömürü seçerken meşe kömürü, Hindistan cevizi kömürü veya sıkma kömür tercih etmeli ve akabinde de orantılı bir şekilde yakmalısınız. 

Mangal Kömürü İle Nargile Kömürü Arasındaki Fark Nedir?

Mangal kömürü ile nargile kömürü arasındaki fark nedir? Gibi sorular sıklıkla sorulabiliyor. Nargile kömürü zehirsiz veya zehri azaltılmış şekilde piyasaya sunulur. Eğer nargilenin içinde mangal kömür veya soba kömürü gibi çeşitli kömür türlerini kullanacak olursanız, zehirlenme yaşayabilirsiniz. Bu nedenle nargilenin içine özel olarak hazırlanmış, nargile kömüründen başka kömür eklememeniz gerekir. Direk ciğerlere temas eden mangal kömürü, insan sağlığına ciddi anlamda zarar verecektir.

Odundan Nargile Kömürü Olur Mu?

Odundan nargile kömürü olur mu?  Gibi sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Esasen nargile kömürünün ham maddesi olarak meşe odunu kullanılır. Ama bu kömürü evde elde etmek hem çok zor hem de çok zahmetlidir. Dolayısı ile hazır olarak satılan meşe kömürünü tercih edebilirsiniz. Aksi halde solunum yollarınıza ve ciğerlerinize geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsiniz. En çok bilinen ve en çok tercih edilen markaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Nargile kömürleri hakkında bilmeniz gereken bir diğer detaylar ise kimyasal içerip içermediğidir. Yuvarlak formda olan kömürlerde genelde daha fazla kimyasal bulunur. Bunu da kolayca yanmasından anlayabilirsiniz. Meşe kömürleri ise en iyi olanlarıdır, diğer kömürlere oranla daha geç yanar ama uzun süre dayanır. 


  • Nov 28, 2020
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Zorunlu alanlar işaretlidir.*