4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için  tıklayınız .

Nargile Zevkinizi Arttıracak Sırlar

Nargile içerken aldığınız keyfi artırmak için, sizlere söyleyeceğimiz yöntemleri denemeniz yeterli olacaktır. Nargile zevkinizi artıracak sırlar, arasından birkaçını deneyerek, nargile keyfinizi artırabilirsiniz.

Düzenli olarak kafelerde nargile içiyorsanız, içtiğiniz nargilelerden aldığınız tatların değiştiğini fark edersiniz. Bunun temel sebebi, nargilenin hazırlanırken geçtiği süreç, nargile takımı veya nargile için kullanılan köz olabilir. Hatta belki de nargilenin içine konulan tütünün markası değişmiş bile olabilir. Bu tarz durumlarda kalmamak için, nargile içmeyi sevenlere, kendi evinde kolayca hazırlayıp içebilecekleri nargile takımı tavsiye ediyoruz.

Nargile Hazırlama Püf Noktaları

Birçok etkenin, nargilenizden sizlere gelecek tadı değiştirdiğini, metnimizin başlangıcında da sizlere belirttik. Nargile hazırlama püf noktaları konusunu sizler için listeledik;

·         Nargilenizi hazırlamadan önce, satın alacağınız nargile takımının kaliteli olması, nargile içim keyfinize doğrudan etki edecek ilk unsurlardandır.

·         Kullanmak için hazırlayacağınız lülelerinizin daha önceden ya aynı tütünle kullanılmış ya da kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

·         Nargile hazırlama taktikleri arasında deneyebileceğiniz bir diğer konu, tütün kalitesini artırmaktır. Farklı tütünleri denemekten, damak zevkinize en uygun tütünü bulmaya çalışmaktan çekinmemelisiniz.

·         Satın aldığınız tütünlerin orijinal olup olmama konusu da oldukça önemli. Satın aldığınız tütünler orijinal üretim değilse, tadı ve kokusu sizlere pek de hitap etmeyebilir.

·         Nargilenizde kullanacağınız köz de bir diğer konu. Közünüz ne kadar kaliteli olursa, nargile içim keyfiniz o kadar artacaktır. Dilerseniz sitemiz içerisinde yer alan metinleri okuyarak, tam olarak en iyi kömürün nasıl olacağını anlayabilirsiniz.

Daha İyi Nargile İçimi ve Malzeme Seçimi

Nargile içimi esnasında alacağınız keyfi artırmak için, yukarıda ki önerilerin yanında, şimdi sizlere anlatacaklarımızı da denemelisiniz. Daha iyi nargile içimi ve malzeme seçimi konusunda yapabilecekleriniz;

·         Folyo veya Hmd ısı yönetim sistemi olarak bilinen, ignis olarak da isimlendirilen seçeneklerin kullanılması tamamen, kişisel seçimdir. Hdm yöntemlerde, ısı yönetimi daha kolay yapılırken, folyo da fresh aroma tatlarının patlaması daha çok yaşanılabilir. Kalitesiz Hdm seçimi ağızda metal tat bırakabilir. Kullanım süresi olarak, folyo her zaman daha uzun kullanımlar için uygundur. Hdm sistemlerde ise buhar oranı daha fazla olabilmektedir.

·         Lülelerinizin seçimini yaparken, aşırı büyük seçmemeye özen gösterin. Lüle seçimi yapılırken, lülenin küçük ve de çok derin olmamasına özen gösterilmelidir. Lüle seçimini böyle yapmanızın sebebi ise daha iyi nargile içimini elde etmektir. Lüle ne kadar büyük ve derin olursa, sizlerin alacağı zevk o kadar azalacaktır. Temel sebep, üstte bulunan tütünlerin yeterli ısıyı alırken, lülenin alt kısmına yeterli ısı ulaşamamasıdır.

·         Nargile içerken yapacağınız kömür seçimi de oldukça önemlidir. Kömürlerinizi seçerken mutlaka dikkatli davranmalısınız. Kömürlerin kalitesini nasıl anlayabileceğiniz ile ilgili metnimize, sitemiz içerisinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

·         Son olarak kendinize en uygun olan aromayı seçmelisiniz. İçtiğiniz aroma sizlere hitap etmiyorsa, yukarıda söylediklerimizin tamamı sizlere pek de fayda sağlamayacaktır. İçtiğiniz aromanın mutlak suretle, sizlerin damak zevkine hitap ediyor olması gerekmektedir.

 

  • Jan 06, 2021
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Zorunlu alanlar işaretlidir.*