4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için  tıklayınız .

Limon ile Nargile Yapımı

Lüle kısmı yerine meyve koyarak, meyveli nargile elde edebilirsiniz. Nargile severler olarak sizlere, limon ile nargile yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Limon ile nargile yaparken birkaç konuya özellikle dikkat etmek gerekiyor. Bu konuların başında gelenler;

·         Limonun taze olup olmaması,

·         Limonda bulunan su oranı,

·         Limonun doğallığı,

Limonun taze olması bizlerin işine yarar, limon eski bir limonsa kabuğu kolay kopabilir. Limonu lüle olarak kullanacağımız için, bu bizlerin işine gelmez. Limonun su oranı olabildiğince az olsun, ilerleyen maddelerimizde bunun nedenini daha iyi anlayabilirsiniz. Limonunuz ne kadar doğal olursa, nargilenize de o kadar doğallık katmış olursunuz.

Limon ile nargile yapımı esnasında bilmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterli olacaktır.

Limon ile nargile yapmak için, öncelikle yazımızı okumanız sizlerin bilgilenmesi adına oldukça yararlı olacaktır. Limon ile nargile yapımı esnasında dikkat etmeniz gerekenleri bir alt başlıkta bulabilirsiniz.

 

Limon ile Nargile Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limon tercihi yapacağınız zaman, büyük olanlarını tercih etmeniz, limonlu nargilemiz için oldukça önem taşıyan bir konudur. Limon ile nargile yapımında dikkat edilmesi gerekenler;

·         Limonunuzu enine olacak biçimde kesmelisiniz. (Kesim yaptıktan sonra yanmazı oturtacak alan oluşmalı.)

·         Kestiğiniz limonun, yaklaşık olarak yüzde %25’lik kısmı olmalıdır. Yani limonun 3/2’sini kullanacağız.

·         Kestiğiniz kısmın içini tamamen boşaltmanız ve de limonun üst kısmında boru geçecek bir delik oluşturmanız gerekiyor.

·         Nargile takımında lülenin geleceği yere yerleştireceğimiz limonumuzu yerleştirmeden önce, selpak yardımıyla ağız kısmının etrafını sarıyoruz. (Tam oturması adına.)

·         Mendili sıkı bir şekilde çevreledikten sonra, güzelce oyduğumuz limonu lüle kısmına yerleştiriyoruz.

·         Oyuk limonun içerisine enine ve boyuna olacak biçimde kürdan yerleştirdikten sonra, kürdanların üstüne tütünümüzü koyuyoruz.

·         Limon ile nargile yapımı için son adım ise yanmazımızı limonumuzun üstüne yerleştirmek olacak.

·         Yanmazı da limonun üzerine yerleştirdikten sonra, közlerimizi hazırlayıp nargilemizin üzerine koyabiliriz.

Bu adımları izlerken dikkat edilmesi gereken maddeler arasında, tütünün aşağıya düşmemesi için karşılıklı batırılan kürdanlar önemlidir. Kürdanları batırırken, limonun kabuğunun arka tarafını delmeniz halinde, kabuktan lüleniz kopabilir. Limon ile nargile yapımı sırasında bu tarz problemler yaşamamak için, en ideal limon seçimi büyük olanıdır.

Nargile zevkinizi artırmak için, özellikle yaz aylarında nargile şişesinin içerisine soğuk su, buz ve nane yaprağı gibi eklemeler yapabilirsiniz. Bunlar da nargilenize doğallık katacaktır. Doğal nargile içeceğiniz zaman, közlerinizden, nargile takımınıza kadar her şeyin kaliteli ve iyi olmasını tavsiye ediyoruz.

Limon ile nargile yapımında dikkat edilmesi gerekenler maddelerimizi okuduktan sonra bilmeniz gereken ekstra bir şey kalmadan, nargilenizi hazırlayacak seviyeye gelmiş bulunuyorsunuz. Bir veya iki denemeden sonra daha iyi olduğunuzu ve nargilelerinizi böyle içmenin de farklı bir aroma kattığını göreceksiniz.

 

  • Yazar : Editör
  • Oct 01, 2020
  • Yorumlar: 0