4207 sayılı kanun gereği online tütün satışı yapılması yasaktır. Mağazamızdaki tütün çeşitleri için  tıklayınız .

Elektronik Nargile ve Elektronik Sigara Nedir?

Temel olarak aynı ürünün iki farklı adlandırması bulunmaktadır. Bu ürün elektronik nargile ve elektronik sigara adıyla anılmaktadır. Arasında bulunan fark ise ürününüz 20 watt’ın üzerine çıkabilecek potansiyele sahipse, bu ürün aynı zamanda elektronik olarak kullandığınız bir nargiledir.

Elektronik olan sigara ve nargilelerin tam olarak zararları henüz bilinmemektedir. Sigara ve nargilenin zararları periyodik olarak gelen bilimsel bilgilerin ışığında, hemen herkes tarafından bilinmektedir. Henüz son 10 yıl içerisinde kullanımı yaygınlaşan elektronik sigaranın zararları konusunda, çok net bilimsel bilgiler bulunmamaktadır.

Tam olarak da bu yüzden insanlar sigarayı bırakmak için, elektronik olan bu ürünleri tercih etmektedirler. Bu insanların doğru veya yanlış yaptığını zaman içerisinde göreceğiz. Elektronik olan bu ürünlerin belirli başlı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Bu prensipleri öğrenmek için alt metnimizi okuyabilirsiniz.

Elektronik Nargile ve Elektronik Sigara Çalışma Prensipleri

Çalışma prensibi olarak oldukça basit yapıda cihazlar olduğunu belirtmekte fayda var. Temel olarak likitin buharlaştırılmasıyla içim sağlanır. Elektronik nargile likitinin yüzlerce farklı türü bulunmaktadır. İçerisinden kimilerinin tadı oldukça kötüyken, kimileri de oldukça güzel tatlara sahiptir.

Çalışma prensibi elektrik yardımıyla ısınan uca, likit gelerek buharlaşması halindedir. Fakat son zamanlarda elektronik olan bu cihazlar ile ilgili oldukça olumsuz bilimsel veriler ortaya konulmaktadır.

Son verilere bakılacak olursa, elektronik cihazların zararsız olduğunu söylemek imkansız olacaktır.

Elektronik sigara likitinin içerisinde su, nikotin, propilen, gliserol ve birkaç tatlandırıcı madde bulunmaktadır. Özellikle genç yaştaki kimseleri hedef alan bu ürünlere başlamadıysanız, uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

 

  • Yazar : Editör
  • Aug 26, 2020
  • Yorumlar: 0